تعمیرات پکیج دیواری

تنظیمات شیر پرکن پکیج

وقتی پکیج هنوز شروع بکار نکرده است و آبی داخل مدارهای آن وجود ندارد یا آب سیستم کاهش یافته باشد باید شیر پرکن را باز کرده تا آب لوله کشی وارد سیستم مدار گرمایش گردد. به عبارت دیگر تنها مجرای ارتباطی میان مدار آب گرم بهداشتی و آب مدار گرمایش این قطعه می باشد. باید ذکر شود که اگر مدار شوفاژ سرد باشد و فشار دستگاه روی ۱ بار قرار گرفته باشد در زمان راه اندازی، فشار مدار افزایش پیدا می کند و به مقدار ۱٫۵ بار می رسد. فشار مناسب برای سیستم باید بین ۱ تا ۱٫۵ بار باشد. به عبارت دیگر شیر پرکن در مسیر انشعابی از ورود آب سرد به قسمت مکش پمپ (مسیر برگشت آب رادیاتور به پکیج) قرار گرفته و کار آن پر نمودن مدار گرمایشی از آب می باشد. در برخی از مدل ها، شیر پرکنمیان مسیر آب سرد ورودی و خط رفت گرمایش قرار می گیرد. تعمیر پکیج دیواری و تعویض قطعات پکیج نیاز به تخصص دارد که این مرکز از آن بهره می برد.

انواع شیر پرکن

شیر پرکن به صورت دستی در پکیج قرار می گیرد ولی شیر پرکن اتوماتیک که در بازار نیز یافت می شود نیازی به باز و بست ندارد و آنها به صورت خودکار آب مورد نیاز مدار را تنطیم می کنند. برخی از پکیج ها مجهز به سیستمی هستند که با تکرار افت فشار، موی تواند وجود نشتی در سیستم را تشخیص بدهد. ولی اگر پکیج فاقد چنین سیستمی است بهتر است شیر پرکن اتوماتیک را نصب نکنیم چون این احتمال وجود دارد که لوله یا اتصالات دچار نشتی شود و ما از آن مطلع نشویم که این موجب ایجاد خسارت می گردد چون کمبود آب سیستم به صورت اتوماتیک توسط این شیر پرکن تنظیم می گردد و هشداری نیز به ما داده نمی شود در نتیجه نمی توان به نشتی پی برد و به تعمیر پکیج دیواری پرداخت.

تنظیمات پکیج دیواری و فشار پکیج

مدار شوفاژ باید سرد بوده و فشار بر روی یک بار (۱ Bar) تنظیم شود. ( روی پکیج فشار سنج قرار گرفته است و وقتی که فشار به یک بار رسید فورا شیر پرکن را ببندید. هنگامی که پکیج روشن است، فشار معمولا بیشتر می گردد. بطور کلی هنگام روشن بودن پکیج، فشار سنج باید بین ۱ تا ۱٫۵ بار را نشان بدهد. اگر فشار را کمتر از یک Bar مشاهده کردید به کمک شیر پرکن فشار را به یک Bar تنظیم کنید و وقتی که فشار از ۱٫۵ بار بیشتر می شود بوسیله شیر تخلیه فشار را تا یک Bar تنظیم کنید. (این کار می تواند با احتیاط و با چرخاندن شیر اطمینان در جهتی که بر روی آن وجود دارد، نیز انجام گیرد ) مدار گرمایش فقط زمانی که کلید پکیج روی حالت زمستانه است فعال می باشد. اما برای تخلیه آب سیستم، در پکیجی که شیر تخلیه ندارد باید از روش های ساده زیر استفاده نمود.

آب گرمایشی از طریق شیر، خالی شود
شیر فلکه اصلی ورودی آب سرد به پکیج بسته شود.
پایین ترین شیر آب گرم بهداشتی را باز نمود (ترجیحا شیر مخلوط توالت)
شیر پرکن را باز کنید (چون شیر فلکه بسته است، در نتیجه آبی وارد سیستم نمی گردد)
در صورتی که بخواهید می توانید برای انجام سرویس پکیج دیواری یا تعمیرات تخصصی پکیج از تکنسین های ما استفاده نمایید. تعمیر پکیج دیواری کلیه برندهای موجود در بازار مانند تعمیر پکیج دیواری بوش، تعمیر پکیج دیواری ایران رادیاتور و تعمیر پکیج دیواری بوتان از ویژگی های این مجموعه بشمار می رود.

پکیج دیواری

tamirppackage

لوله کشی پکیج دیواری

لوله کشی پکیج دیواری شامل دو نوع لوکه کشی گاز و آب می باشد که شامل رعایت اصول و قواعدی است. لوله کشی پکیج دیواری خود شامل چند مرحله است که در زیر به آن اشاره و شرح داده می شود. ابتدا مسیر مناسب را برای لوله کشی پکیج دیواری انتخاب کنید.

ابتدا نقشه ساختمان را چک کنید، با بررسی نقشه ساختمان با مهندس مربوطه محل قرارگیری رادیاتورها و الگوی قرارگیری آنها را پیدا کنید.
اکنون که کار بررسی نقشه به پایان رسیده است. طرح شبکه لوله کشی پکیج دیواری را بیاورید، با کشیدن نقشه لوله کشی پکیج دیواری و نمایش محل اتصال لوله ها به یکدیگر به مسیر صحیح لوله کشی دست پیدا می کنید.
اکنون به روش عملی اندازه مسیر را بدست آورده تا به همان اندازه لوله آماده کنید. وقتی لوله و اندازه قطر آنها را اندازه گرفته و آماده نمودید می توانید کار لوله کشی پکیج دیواری را آغاز کنید. استفاده از لوله پلاستیکی به دلیل مقاومت در برار دمای زیاد و تحمل فشار بالا توصیه می گردد.
سیستم لوله کشی پکیج شوفاژ دیواری شامل سه بخش می باشد که هر یک از این سیستم ها دارای روش خاص خود می باشند و در اماکن مختلفی قابل استفاده می باشند.

لوله کشی با برگشت مستقیم: این روش لوله کشی بسیار مناسب منازل و محیط های کوچک می باشد.
لوله کشی با برگشت معکوس: امروزه در اکثر ساختمان های شهری با متراژ متوسط این سیستم رایج است.
لوله کشی مختلط: در این روش طرز قرارگیری لوله ها هم در کف زمین و هم در سقف کاذب می باشد.
لوله کشی با برگشت مستقیم: این سیستم یک لوله کشی خوب برای منازل و محیط های کوچک می باشد.
وقتی که لوله کشی مناسبی را انتخاب می کنید منجر به تاثیرگذاری بر قیمت نهایی آن می گردد. نصب نمودن پکیج و رادیاتور در محلی مناسب و انتخاب مسیری درست در فرآیند لوله کشی پکیج باعث افزایش بازدهی به هنگام گرمایش محیط و آسانی دسترسی به لوله ها به هنگام انجام عملیات هواگیری و تعمیر پکیج دیواری می شود. اگر انتخاب لوله کشی مناسب دچار ایراد باشد و لوله ها به طور نامناسب در محل خود قرار گرفته باشند باعث زشت شدن محیط می شود. همچنین اگر کار پکیج که تولید آب و هوای گرم می باشد دچار نقص می گردد. لذا دقت، تجربه و مهارت را در لوله کشی پکیج بکار گیرید تا بالاترین بازدهی را دریافت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *