مشکلات پکیج بوتان

مشکلات پکیج بوتان
مشکلات رایج در پکیج دیواری بوتان عبارت اند از :

افت فشار پکیج بوتان
اگر مدت زیادی از خرید پکیج نمی گذرد این کم و زیاد شدن فشار پکیج بوتان، امری کاملا طبیعی است. اما اگر بیشتر از یک ماه از خرید پکیج گذشته است باید آن را جدی بگیرید. در درجه ی اول احتمالا مشکل از شیر تخلیه فشار و یا نشتی داخل سیستم است. همچنین احتمال اینکه شیر پرکن دچار مشکل شده و یا منبع انبساط سوراخ شده باشد نیز وجود دارد.

چراغ قرمز پکیج بوتان
در این مواقع کد خطایی نشان داده می شود که آن کد خطا نشان دهنده ی بروز مشکل خاصی می باشد و بستگی به آن کد خطا دارد. کد خطای پکیج بوتان در مدل های مختلف متفاوت است و شما برای تشخیص هر کدام و فهمیدن مشکل آن باید به دفترچه ی راهنما مخصوص پکیج خود مراجعه کنید.

البته در مواقعی هم به هنگام قرمز شدن چراغ پکیج بوتان پکیج خاموش شده و سپس از کار می افتد. این امر می تواند نشان دهنده ی خرابی و یا منجمد شدن لوله های گاز باشد. در درجه ی بعدی احتمال اینکه اتصال برق به دستگاه قطه شده باشد و یا راه ورودی گاز یه به پکیج بوتان مسدود شده باشد نیز وجود دارد. اگر هم خاموش روشن شدن پکیج به طور مداوم رخ می دهد بهتر است یک نگاهی به برد پکیج دیواری بوتان بیاندازید.

نشت آب از پکیج بوتان
اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که مطمئن شوید اتصالات لوله های به درستی و کاملا محکم انجام شده. توجه کنید که هیچ حفره ای باعث بروز نشتی در پکیج بوتان نشده باشد و در صورت نیاز واشر ها را تعویض و اتصالات را محکم کنید. همچنین ممکن است منبع اتصالات و مبدل نیز دچار مشکل شده باشد.

خاموش شدن مشعل پکیج بوتان
در این مرحله احتمالا فشار آب ورودی و جریان برق پکیج بوتان دچار نوسان شدیدی شده است که بایدمورد بررسی قرار بگیرد. همچنین به احتمال ۵۵ درصد شیر گاز، پرشر سوییچ هوا و سوییچ آب و البته سنسورهای آب دچار نقص شده اند. همچنین فاصله ی سنسور شعله و مشعل را حتما چک کرده و درضمن اتصالا ت برق و لوله ی پرشر سوییچ هوا را نیز چک کنید.

خرابی پرشر سوییچ هوا پکیج بوتان
در حقیقت وظیفه ی پرشر سوییچ هوا نظارت بر کارکرد فن پکیج بوتان می باشد که توسط برد دستگاه، این نظارت در دو مرحله صورت می گیرد. مکان آن نزدیک به فن در بالای محفظه ی احتراق بوده و در صورت خرابی پرشر سوییچ هوا و بروز مشکل در برد دستگاه، فن هم به دنباله ی آن از کار خواهد افتاد.

علت صدای پکیج بوتان
علت صدای پکیج بوتان به دلیل منبسط و منقبض شدن لوله های آب در اثر گرم و سرد شدن آب در لوله های می باشد که در نتیجه ی این عمل صداهای ناهنجاری از لوله ها تولید می شود البته احتمال اینکه هوای زیادی به داخل لوله ها رفته باشد هم زیاد است و باید مورد بررسی قرار گیرد.

برای حل این مشکل در ابتدا تمامی شیر های آب را مورد بررسی قرار دهید که مبادا نشتی و یا حباب هوایی باعث بروز مشکل شده باشد. در مرحله ی بعد به سراغ ترموستات ها بروید. آب نباید در حال جوشیدن باشد پس ترموستات پکیج بوتان را طوری تنظیم کنید که از این بابت هم خیال شما راحت شود.

رسوب گرفتن مبدل پکیج بوتان
اگر مبدل پکیج شما دچار مشکل شده و به مرور زمان دچار رسوب شود، پکیج بوتان در گرم کردن آب شوفاژ و همچنین تامین آب گرم مصرفی دچار مشکل خواهد شد. رسوب گرفتن پکیج ها امری طبیعی است مخصوصا زمانی دستگاه پکیج بوتان در حالت تابستانه قرار دارد روند رسوب گرفتن پکیج بوتان نیز سرعت بیشتری پیدا می کند. عملیات رسوب زدایی هر چند وقت یکبار امری ضروری بوده و باید آن را جدی بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *